Audycje radiowe

W radiu możemy wysłuchać oprócz muzyki i wiadomości, także sporej liczby programów i audycji. Ich ilość w dużym stopniu zależy od tego, z jakim radiem mamy do czynienia. Jeżeli jest to radio typowo komercyjne i robione pod publikę, to na pewno nie będzie mieć ono dużej liczby audycji, gdyż będzie najważniejsze dla takiej stacji radiowej muzyka i dobra zabawa taka, by utrzymać słuchacza przy sobie. Takie radia są z reguły mało ambitne, gdyż mają trafić do mas, a nie do wysublimowanych jednostek.

 

Jeżeli jednak chodzi o radia można powiedzieć w stosunku do tamtych spokojniejsze, to na pewno będą one miały większą ilość audycji radiowych. Stacja radiowa musi dostosować swoje programy, do typu słuchacza, który ma je odebrać. Jeżeli słuchacz lubi literaturę, to bardzo często czytane są na antenie fragmenty książek, podzielone na odpowiednie części tak, aby zaciekawić słuchacza i zmusić do wysłuchania następnego odcinka, do dowiedzenia się, co było dalej. Do takiej jednak audycji potrzebny jest słuchacz wykształcony, którego interesuje taki właśnie rodzaj rozrywki.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.