Czego posłuchamy w radiu?

Oprócz piosenek, w stacjach radiowych bardzo ważną rolę pełnią programy i audycje. To właśnie one powodują, że ludzie każdego dnia o danej porze włączają radio, by wysłuchać danego programu. Jest to sposób na pozyskanie klienta na stałe, przyciągnięcie go do siebie. Między tymi dwoma największymi radiami toczy się dość duża walka o wpływy, chociaż na pozór jej nie widać. Dodają one do swojej stacji coraz to nowe atrakcje, bo wiedzą, że ta inwestycja się zwróci, jeżeli tylko uda im się w wystarczającym stopniu zainteresować ludzi.

 

Ta konkurencja jest niezdrowa, jednak żadne z tych dwóch stacji radiowych nie może pozwolić sobie na chwilę obojętności, bo przeciwnik zaraz to wykorzysta.  Duże znaczenie w tych radiach mają prowadzący, którzy jak zauważyliśmy maja dość duże poczucie humoru. Jest to jedna z najbardziej klasycznych metod na pozyskanie klienta: przyciągnięcie go żartem, humorem. Stacje radiowe są niejako zależne od ludzi i muszą się liczyć z tym, że w dzisiejszej dobie komputerów, znaczenie radia zaczyna powoli zanikać.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.