Jaka muzyka najczęściej w radiu?

clubin-179310-mNasz pojedynczy głos często nic nie znaczy, ale może więcej osobom niż nam, nie spodobał się dany utwór. Muzyka puszczana w radiu jest zazwyczaj skoczna i wesoła, ludzie nie przepadają za smętnymi piosenkami, chyba że są to tzw. klasyki. Każdy wie o jakie piosenki chodzi, to te które słucha się z czystą przyjemnością za każdym razem. Na co dzień jednak wolimy piosenki pogodne, a  nie te pogrążające w melancholii. Radiowy muzyk ze starannością wybiera z najlepszych płyt utwory, które zyskają aprobatę młodych i uznanie starszych. Jest to kluczem do sukcesu, aby trafić do jak największej liczby osób.

 

To właśnie radia promują hity, to one wdrażają je na rynek, przez co bardzo często jesteśmy także zachęcani do zakupu całej płyty, chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dobra muzyka jednak wzbudza naszą aprobatę, chcemy dowiedzieć się więcej o jej autorze, poznać jego utwory, a w rezultacie kupić płytę i dać zarobić wytwórni. Radio napędza cały ten mechanizm, wzbudza w nas ciekawość poprzez muzykę, pobudza naszą wyobraźnie. Chcemy słuchać radia, bo leci tam zawsze dobra muzyka, która jest na czasie. Chcemy znać hity i to właśnie powoduje, że z przyjemnością włączamy radio.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.