Jaka muzyka w radiu?

in-concert-953272-mMuzyka jest w radiu na pewno jednym z najważniejszych elementów, bo zajmuje ona najwięcej czasu antenowego. Stanowi też na pewno nieodłączny element dobrze prosperującego radia, przynoszącego zyski. Bo kto chciałby słuchać na okrągło wiadomości albo audycji radiowych? Chwila przerwy od nich na pewno nam się przydaje, bo muzyka relaksuje, wycisza nas, regeneruje nasze siły. Radia przecie4ż słuchamy z przyjemności, a nie z przymusu.

 

Stacja radiowa musi wybrać takie piosenki, aby podobały się one większości słuchaczom. Nie mogą one trafiać do gustu niewielu z nich, bo w ten sposób odstraszą oni od siebie innych słuchaczy, których potem raczej ciężko odzyskać. Dlatego Stacje radiowe dobierają do swojego repertuaru piosenki raczej neutralne, najczęściej należą one do rodzaju muzyki Pop. Popularności danej piosenki, zależny od tego ile ludzi chce jej słuchać i to jest głównym kryterium przy wyborze piosenek. To my w większości decydujemy o tym, czego chcemy słuchać, dlatego radia często organizują swego rodzaju top listy, dając nam możliwość głosowania. Nie zapominajmy więc o tym, że to my tworzymy stacje radiowe, gdy jesteśmy ich słuchaczami.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.