Jaki kupić telewizor?

W XXI wieku bardzo ciężko jest kupić to co się akurat chce, gdyż zasypują nas miliony ofert, z których możemy skorzystać. Nikogo zanadto nie interesuje, że nie mamy czasami czasu i ochoty wybierać spośród takiej ilości na przykład tv. Sklepy z AGD i RTV przesyłają nam reklamy praktycznie wszędzie. Dostajemy je do domu, na pocztę, możemy zobaczyć w sklepie czy dostać na ulicę. Dzisiaj oferta wyboru na przykład jakiegoś komputera czy innego sprzętu jest tak bogata, że trudno nam się zdecydować. Jeszcze gorzej się dzieje kiedy nie znamy się na przykład na określonej rzeczy. Musimy kupić określony przedmiot ale nie mamy o nim zielonego pojęcia. Jak sobie wtedy poradzić? Na pewno nie pytać o pomoc pracownika sklepu. Najlepiej jest poczytać w Internecie na temat nas interesujący. Telewizja wszak jest w nim bardzo dobrze opisana. To do nas należy wybór czy chcemy mieć TV online czy wolimy mieć tradycyjny telewizor i nie szukać niczego w sieci. To człowiek – klient jest tutaj „panem” i to on decyduje na zakup czegoś konkretnego.

Telewizja jest również jednym z nośników, w których aż roi się od reklam. Oglądając tv widzimy, że aż roi się w nim od reklam różnych produktów w supermarketach czy sprzętu AGD. Coraz częściej zaczynamy dostrzegać, że telewizja sprzyja kupowaniu przez nas rzeczy, które tak naprawdę wcale nie są nam potrzebne. Dzieje się tak dlatego, że niektóre stacje telewizyjne reklamy emitują z dwa razy głośniejszym dźwiękiem. Poza tym reklamy są odpowiednio dobierane. Emitowane są reklamy dla dzieci przed i po wieczorynce kiedy mamy największe prawdopodobieństwo, że dziecko zobaczy tę właśnie lalkę czy misia i zapragnie go mieć. Tego typu działania są niezgodne z etyką i niejako powodują, że klient w sklepie jest manipulowany. Takie stacje jak TVN na przykład nie emitują aż tyle reklam. Znam jednak takie, w których przerwa w trakcie emisji filmu trwa bite pół godziny podczas których człowiek śledzi reklamy, bo niby co innego miałby robić? Nie opłaca mu się całkiem iść do kuchni i na przykład pozmywać po sobie naczynia. Lepiej poleżeć jeszcze chwilkę mimo, że w telewizji akurat są te durne reklamy.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.