Jakie funkcje pełni radio?

microphone-394597-mRadio włączamy najczęściej po prostu wsiadając do auta, gdyż włącza się ono automatycznie i najczęściej nikt z nas go nie wyłącza, szczególnie jeżeli muzyka w nim puszczana przypadła nam do gustu. Niepozytywnym zjawiskiem w obecnych radiach są reklamy, które denerwują nas już w telewizorze, a co dopiero w radiu. Nie zapominajmy jednak, że stacje radiowe muszą się z czegoś utrzymywać i to właśnie dzięki reklamom zapewniają sobie większość dochodów. My jego słuchacze także jesteśmy ich pośrednią formą zarobku, gdyż im więcej ludzi słucha danego radia, tym więcej owa stacja radiowa jest warta.

 

Jako funkcję radia można także wymienić po prostu rozrywkę, gdyż istnieje wiele programów radiowych, które same zachęcają do słuchania więc zapewniają nam rozrywkę. Są one nierzadko także bardzo ciekawe, wsłuchujemy się w nie, bo chcemy się dowiedzieć czegoś nowego. Na pewno radio jest wspaniałym wynalazkiem i nie wielu z nas wyobraża sobie życie bez niego. Radio jest obecne zawsze, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nawet jadąc autobusem czy minibusem możemy usłyszeć audycje radiowe dochodzące zza siedzenia kierowcy. Radio jest powszechne i w tym właśnie leży jego główny sukces.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.