Kiedy słuchamy radia?

seletor-401123-mZimą  i jesienią nie mamy raczej czasu na słuchanie radia. Włączamy go tylko przypadkowo, gdy jedziemy autem do pracy, jadąc minibusem. Nie przejmujemy się za bardzo tym, że nie mamy z radiem zbyt dużej styczności, bo w takich okresach, po prostu nie mamy na to ochoty, a prezenter radiowy wydaje nam się nie śmieszny, a nudny. Nie mamy po prostu ochoty na jego żarty, bo przytłacza nas praca i inne obowiązki. Dlatego dopiero gdy jesteśmy wolni, czyli podczas urlopu, mamy czas i ochotę na słuchanie radia. Nakręca nas ono wówczas pozytywnie, a lecące w nim piosenki łatwo wpadają w ucho i sprawiają, że z radością podśpiewujemy je pod nosem.

 

Dodatkowo radia zachęcają nas do siebie w takich okresach, bo następuje wtedy znaczne nasilenie ilości konkursów w nim się odbywających. Chętnie bierzemy w nich udział mając nadzieję, że to nam się dzisiaj poszczęści I wygramy daną nagrodę. Mamy taką siłę, bo mamy urlop, więc nie jest trudno w siebie uwierzyć. Stacje radiowe często wykorzystują to i są świadome tego, że w okresie wakacyjnym o wiele większa liczba osób słucha radia. Dlatego organizują coraz to więcej konkursów, aby zwyczajnie na nich zarobić, a pieniądze zyskać od biednych, niczego nie świadomych słuchaczy.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.