Kto pracuje w radiu?

Kto pracuje w radiu?, jeżeli chodzi o prezenterów radiowych to ich praca na pewno nie jest łatwa. Muszą oni być dostępni praktycznie przez cały czas i być przy tym dyspozycyjnymi, umieć nawiązać kontakt z ludźmi, opowiedzieć żart, ogólnie przyciągnąć uwagę słuchacza. Z reguły są to osoby otwarte, nie bojące się wyzwań, lubiące dyskutować. Ich rola w radiu jest znacząca, bo to właśnie ich jesteśmy w stanie namacalnie określić. Innymi osobami są osoby zajmujące się dźwiękiem, bez nich radio praktycznie by nie istniało. Zajmują się oni nagłośnieniem, jakością dźwięku, aby to co usłyszymy, było czyste u wyraźne.

 

Nie możemy także zapomnieć o osobach, które zajmują się programami czy audycjami. To oni w pocie czoła, na szybko wyszukują dla nas informacje i formułują je w logiczne zdania, tak abyśmy co godzinę, byli informowani o nowych wydarzeniach. Ich rola jest praktycznie niewidoczna, bo po prostu nie zdajemy sobie z niej sprawy, zapominamy o tych osobach, gdyż ich prace w postaci wiadomości zazwyczaj czyta prezenter. Ważne także są osoby odpowiedzialne za ogólne funkcjonowanie radia, dopilnowujące jego spraw. Jak wiadomo wszędzie są dyrektorzy, tak też stacje radiowe nie mogły by się bez nich obejść. Jak widać radio składa się z bardzo wielu elementu i pamiętajmy o tym następny razem gdy będziemy go słuchać. Doceńmy pracę wszystkich ludzi, a nie tylko prezentera radiowego i już wiadomo Kto pracuje w radiu.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.