Polskie Stacje radiowe

W Polsce istnieje bardzo wiele stacji radiowych, które w znacznym stopniu różnią się od siebie. Te najpopularniejsze jak Rmf fm, czy Radio Zet, walczą ze sobą o uwagę słuchaczy, bo dzięki temu otwiera się przed nimi szansa na zarobek. Stacje radiowe zarabiają głównie na reklamach, a czym większa liczba odbiorników ich słucha, tym więcej firm chce się reklamować u nich na antenie. Oczywiście bardzo trudno jest wejść w taki rynek, szczególnie że dużo ludzi ma już swoje typy, ulubione radia, których zawsze słucha.

 

Konkurencja jest niemała, często słyszy się też o Radiu Karolinie czy Radiu Planecie, są one jednak echem przeszłego pokolenia i w takich właśnie gustują piosenkach, dlatego ilość ich słuchaczy gwałtownie spada. Nikt z młodych nie chce słuchać hitów z lat 50tych, bo są one dla nich po prostu nieciekawe, teraz robi się zupełnie inny typ muzyki, który jest na topie, i to właśnie wykorzystuje Radio Zet czy Rmf fm. Puszczają muzykę, która jest pogodna, skoczna, przyciąga ludzi w różnym wieku. To właśnie najczęściej tych dwóch stacji radiowych słuchamy wchodząc do samochodu, czy włączając radio w pracy.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.