Prezenterzy radiowi

Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad tym jak ciężką pracę wykonują prezenterzy radiowi ? Wątpię. Raczej zawsze włączmy radio i nie zastanawiamy się nad osobą w nim mówiącą, a jest to przecież normalny człowiek. Na pewno nie zdajemy sobie sprawy jak prezenter radiowy ma ciężką pracę. Po pierwszy musi być zawsze w dobrym humorze. Nie zachęci słuchaczy do danej stacji radiowej, jeżeli będzie smętny i nieciekawy. Na pewno tez długo w niej nie popracuje. Po drugie musi pracować przez noc.

Nawet gdy słodko śpimy sobie w naszych łóżkach dany prezenter radiowy ma nocą zmianę, podczas której musi być niezwykle ożywiony, tak samo jak za dnia. Jest niesamowitym osiągnięciem zachować trzeźwość umysłu, gdy myślami jesteśmy już w łóżku. Po trzecie to stacja radiowa decyduje o godzinach pracy prezentera. On nie ma tu nic do gadania, musi się dostosować, nie może po prostu zniknąć. Po czwarte prezenter musi mieć bardzo dobrą wymowę, którą ćwiczy się nieraz i latami. Prezenterzy radiowi jak widać stanowią dość sporą grupę zawodową.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.