Radia internetowe

Radia internetowe nieco różnią się od normalnych stacji radiowych, można powiedzieć, że najczęściej są tworzone pod daną subkulturę. To pozwala im się utrzymać, ponieważ zapewnia stała liczbę słuchaczy, daje pewność, że nagle wszyscy nie zrezygnują, a radio pozostanie bez źródeł do funkcjonowania. Tak na przykład radia o tematyce hip hopowej zrzeszają ludzi związanych z tą kulturą, a przede wszystkim muzyką.

 

Daje to także pewność, że wszystkim słuchaczom muzyka będzie się podobała, nie odstraszy ich, ale przyciągnie. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, z którego wynikają obustronne korzyści, bo i słuchacze i stacje radiowe są zadowolone. To, czym najbardziej różni się radio internetowe od stacji jest to, ze radia internetowe są po prostu bezpłatne dla ich właścicieli, nie są oni narażeni na żadne koszty, prowadzą radio na własną rękę. Muzykę dobierają we własnych zaciszu domowym, mają czas na zastanowienie się, są sami dla siebie szefami.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.