Roman Polański

Mineło już sporo czasu od dnia aresztowania Polańskiego. Rozstanie najbardziej przeżywają dzieci. Sąd nie zezwolił na ich widzenia z tatą. Szesnastoletnia dziś Morgane znała historię spotkania ojca z Samanthą Geimer. Szczególną cechą ich rodziny było to, że nie ma tematów tabu albo „spraw nie dla dzieci”.

Trzy lata temu Polański sam o wszystkim córce powiedział. Morgane, która miała wtedy dokładnie tyle lat, co Samantha, gdy poznała Romana, przeżyła szok. Wybaczyła jednak ojcu i dziś chce się z nim zobaczyć. jedenastoletni EIIvis wie tylko tyle, że tęskni za tatą•
Do momentu zatrzymania Polańskiego rodzina wiodła normalne życie. Wielki reżyser, niegdyś król życia, był wzorowym mężem i ojcem. Kiedy Morgane i Elvis byli mali, on był już po sześćdziesiątce, a zmieniał pieluchy, karmił z butelki, nosił na rękach i usypiał, gdy budziły się w nocy. „Zanim ja się zwlokłam, on już stał przy łóżeczku i coś nucił. Kiedyś zażartowałam, że to on z nas dwojga ma bardziej rozwinięty instynkt macierzyński”, wspominała Seigner.

Kiedy dzieci podrosły, woził je do szkoły i na lekcje pianina. Wyjeżdżali latem na Ibizę, gdzie w prezencie ślubnym Roman kupił Emanuelle willę. Zimą wypadali na narty w szwajcarskie Alpy, do Gstaaad, gdzie mieli domek. W ich mieszkaniu w centrum Paryża drzwi zawsze były otwarte dla przyjaciół z całego świata. Roman był miły, dowcipny i wyważony, Emmanuelle – porażająco piękna, spokojna, oddana dzieciom i mężowi – tak widzieli ich znajomi.
Dziś Emmanuelle podtrzymuje na duchu dzieci i raz w tygodniu kursuje między Paryżem a Zurychem. Sąd pozwolił jej na jedną godzinę spotkania w tygodniu i odrzucił po raz kolejny wniosek Polańskiego o zwolnienie za kaucją. Roman z kolei coraz gorzej znosi rozłąkę z rodziną.
Emmanuelle stworzyła Romanowi dom, o jakim marzył. Chociaż zdaniem wielu – on stworzył ją jako aktorkę. Bo żadna z jej późniejszych ról aktorskich nie wzbudzała takiego zachwytu jak te pierwsze z filmów męża – „Frantik” i „Gorzkie gody”.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.