Telewizja a dziecko

Bardzo często w dzisiejszych czasach telewizja zastępuje dzieciom opiekunów. Dzięki temu środkowi masowej informacji dzieci uczą się wielu w sumie niepotrzebnych dla nich rzeczy. Telewizja może być dla dziecka źródłem pozytywnych informacji jeżeli oczywiście potrafi się ją porządnie użytkować. Wszystko należy robić z umiarem a nie pozwalać dziecku na oglądanie tv do późnego wieczoru lub dziesięć minut przed pójściem spać, gdyż to sprawi, że dziecko będzie miało w głowie wiele obrazów przez które nie będzie w stanie zasnąć, a jeżeli już zaśnie to będzie spało bardzo niespokojnie. Nie pozwólmy, aby telewizja stała się opiekunem naszych dzieci, bo my akurat nie mamy dla nich czasu. Obojętnie od tego czy będziemy mieć do czynienia ze zjawiskiem takim jak darmowa telewizja czy nie zawsze musimy pamiętać, że znacznie cenniejsze dla dziecka jest dziesięć minut poświęconej mu przez nas uwagi niż godzina oglądania bezsensownej telewizji, w której bardzo często dziecko ogląda coś czego nie powinno, gdyż akurat rodzice tego nie zauważyli.

Do najpopularniejszych środków masowego przekazu należy chyba telewizja. TV jest środkiem najbardziej popularnym chyba dlatego, że łączy w sobie wiele elementów takich jak na przykład muzyka, obraz i dźwięk sam w sobie. Telewizja to najczęściej używany środek zdobywania informacji, a także rozrywki. Nie jest ona droga w utrzymaniu a przy tym zawsze można znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. W zależności od tego co lubimy oglądać możemy popatrzeć na seriale, teleturnieje, posłuchać wiadomości czy prognozy pogody. Wszystko zależy od naszych gustów i tego na co akurat mamy ochotę. Każdy kanał telewizyjny w sumie oferuje całkiem inny pakiet rzeczy do oglądania także tylko od nas zależy czemu poświęcimy swoją uwagę. Na przykład „Polsat” to jeden z najbardziej popularnych kanałów telewizyjnych używanych w moim domu.  Jest on chyba dlatego tak popularny, że można na nim zobaczyć najciekawsze filmy, które czasami nawet są dosyć nowe. Poza tym oferuje on najlepszą jakość oglądania i najlepsze seriale, które naprawdę trafiły w moje gusta.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.