To i owo o filmie

 

Tak, jak moda w ubiorze, trendach czy zwyczajach, zmienia się styl i sposób powstawania obecnych produkcji filmowych. Moda na gagowe komedie dawno przeminęła, westerny miały też już swoją świetność, horrory również przybrały dziś zupełnie inną postać, lecz filmy sensacyjne, szpiegowskie, melodramaty, czy filmy obyczajowe, wydaje się, że ciągle pozostają w tej samej formie. W filmie liczy się przede wszystkim pomysł scenarzysty i inwencja reżysera.

Gra aktorska, ale i scenografia i plenery. Tego w sztuce filmowej nie można zmienić, lecz tylko modyfikować w zależności od epoki, mody, czy właśnie trendów panujących w danej chwili na świecie.  Film ma przyciągnąć widzów do kin swoją głośną i ekspresyjną reklamą. Ma się sprzedać i dać na nim zarobić. Nie musi dziś być arcydziełem wywierającym podziw swoją treścią, a wystarczy by w sobie posiadał inny, niż pozostałe sposób przekazywania treści. Wszystko dookoła nas się ciągle zmienia i ewoluuje, więc dlaczego miałoby, to nie dotyczyć filmu, jego postaci i treści.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.