W jaki sposób można zadbać o własną przyszłość?

Załóżmy być może, że jesteś młodym człowiekiem – chciałbyś po prostu jakoś zadbać o swoją przyszłość. To bardzo dobrze, iż myślisz o własnej przyszłości – przecież nie jest tajemnicą, że ludzie w swojej masie niejako zapominają, iż pewnie będą mieli okazję żyć do późnej starości, więc jeżeli chcą godnie funkcjonować, muszą bardzo się o to postarać. Weźmy choćby w rachubę edukację. To być może frazes, ale prawda jest taka, iż w przeważającej większości przypadków edukacja – przynajmniej na poziomie szkoły średniej, to coś bardzo istotnego. Choć akurat obecnie bardzo popularne są studia.
Gdy będziesz wybierał kierunek studiów, zastanów się na co jest teraz popyt. Powinieneś także „pobawić się” w jasnowidza, tzn. warto zastanowić się czy za np. 15 lat ludzie po filologii rosyjskiej nie będą mieć problemów z pracą. Trudno przewidywać trendy, lecz edukacja, która nie da dla nas pracy, nie ma dużego sensu. Choć zasadniczo czymś rewelacyjnym jest to, aby robić to co się lubi, to często to utopia. Pamiętajmy o tym, a może nie popełnimy ogromnego błędu, którego potem będziemy żałowali. O wiele lepiej jest jednak uczyć się na błędach innych. To pewnik.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.