Radio internetowe

Radio internetowe jest czymś co zyskało sobie już dość dużą popularność w świecie. Dziwne więc, że to samo nie dzieje się z TV online. Ludzie ogólnie rzecz ujmując jakoś niechętnie podchodzą do tego zjawiska. Wolą zdecydowanie oglądać swój stary dobry tv, który towarzyszył im od dawien dawna. Nawet młodzież i ludzie, którzy lubią nowinki techniczne nie są jakoś przekonani do tego typu inwestycji. Gdzie leży problem tego nikt nie wie. Ważne jest jednak, aby przekonać ludzi, że telewizja online to nic złego. To takie samo źródło informacji jakie mieliśmy do tej pory tyle tylko, że informacje te nadawane są przez Internet. Niechęć po części wynikać może z tego, że telewizor jako przedmiot towarzyszy nam już od dość dawna. Przechodził on szereg metamorfoz ale w dalszym ciągu jest z nami i w dalszym ciągu my sami możemy z niego korzystać. Jest to rzecz bardziej materialna niż ta telewizja internetowa, którą musimy sobie dopiero „ściągnąć”. Ludzi to dziwi i chyba dlatego są tak niechętnie do tego wszystkiego nastawieni. Myślę jednak, że z czasem przekonają się również do tego wynalazku.

Swego rodzaju nowością na rynku jest telewizja przez Internet. Większość ludzi nie słyszała jeszcze o tym zjawisku a Ci którzy słyszeli nie są jakoś specjalnie do niego przekonani. Zdecydowanie wolą oni tv w starej formie – w takiej jak do tej pory miał on miejsce. TV przez internet w Polsce jest jeszcze kojarzone z czymś bardzo niedostępnym co nie nadaje się na polskie warunki ekonomiczne. Wielu jednak ludzi podejmuje to ryzyko i coś ogląda na Internecie. Oglądanie to jednak ogranicza się do popularnej strony, na której znaleźć możemy masę przeróżnych filmów z różnych dziedzin życia człowieka, a także masę filmów muzycznych czy tanecznych. Rzadko, który obywatel naszego kraju miał do czynienia z telewizją przez Internet zwłaszcza jeżeli myślimy o ludziach mieszkających w małych miasteczkach czy wsiach. Zjawisko to na pewno znacznie bardziej popularne jest w wielkich aglomeracjach miejskich. Tam ludzie są znacznie bardziej otwarci na wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne. Ludzie Ci nie są nieufnie do tego typu przedsięwzięć nastawieni czego o mieszkańcach mniejszych miejscowości powiedzieć nie można.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.