Seriale z USA – z jakich powodów są tak dobre?

Często można gdzieś usłyszeć albo przeczytać, że akurat aktualnie amerykańskie kino jest w ogromnym kryzysie. Naturalnie w rachubę kryzys artystyczny, bo prawda jest taka, iż hollywoodzkie firmy z branży filmowej zarabiają bardzo duże pieniądze. Można śmiało powiedzieć, że jedną z podstawowych przyczyn tego, iż wydaje się mniej solidnych filmów jest to, że najzwyczajniej w świecie film powinien być coraz bardziej uniwersalny. To nieodpowiednie, ponieważ nie da się zrobić doskonałego filmu, jeśli jest on robiony pod masowego odbiorcę. Naturalnie kiedyś również było podobnie, lecz jednak mimo wszystko były inne realia, widz był trochę inny, co nie oznacza, że inteligentniejszy.
Na całe szczęście są amerykańskie seriale TV – ich wielkim atutem jest chociażby to, iż pozwalają nareszcie wykazać się trochę bardziej scenarzystom. Czyli na przykład twórcy znanej produkcji Breaking Bad nie obawiali się, że jeśli nie odniosą bardzo dużego sukcesu komercyjnego, po niedługim czasie pożegnają się ze zleceniami. Dobrze, iż są kablówki, a na dodatek rynek reklamowy w Stanach Zjednoczonych jest tak bardzo dobrze rozwinięty, że serial, który nie jest tak naprawdę oglądany przez nawet 1% społeczeństwa i tak jest w stanie na siebie swoje zarobić. A do tego w serialach TV występują bardzo dobrzy aktorzy, dzisiaj to nie wstyd grać w telewizji.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.