Wiadomości radiowe

Bardzo często jednym powodem, dla którego włączamy radio są właśnie wiadomości. Są one jednym z rodzajów audycji, ale występują z znacznie większą częstotliwością najczęściej co godzinę. Istnieją także tzw. wiadomości nadzwyczajne, dla których przerywa się naturalny tok wydarzeń na stacji radiowej, by zakomunikować jakąś bardzo ważną wiadomość, która zazwyczaj nie jest dobra. Są to najczęściej informacje o katastrofach i ofiarach, występujących na masową skalę.

 

Dlatego zdarzają się one niezwykle rzadko i chociaż sami być może nie mieliśmy z nimi styczności, one naprawdę istnieją. Prowadzący wiadomości są wówczas w znacznie mniejszym stopniu przygotowani do informowania, mają na to zdecydowanie mniej czasu. Dlatego ta praca wymaga od człowieka niezwykłej elastyczności i szybkiego podejmowania decyzji. Jeżeli natomiast chodzi o normalnego typu wiadomości, to wymieniane są w nich najczęściej informacje dotyczące polityki, wydarzeń na świecie czy też sytuacji na drogach.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.