Edukacyjna misja TV

Telewizja w swoim przesłaniu powinna bawić i uczyć. Rozrywkowa jej część w postaci filmów programów rozrywkowych, to nie wszystko. Telewizja i jej edukacyjny charakter ma ogromny wpływ na naszą wiedzę i naszą wyobraźnię. Dzięki programom krajoznawczym, turystycznym możemy naocznie zobaczyć te zakątki świata, jakich w innej formie nie mielibyśmy szans poznać. Filmy i programy przyrodnicze, to poznawanie zwyczajów różnych gatunków zwierząt, zwiedzanie podwodnej krainy mórz i oceanów, jaka jest dla przeciętnego człowieka praktycznie niedostępna.

To dzięki możliwościom technicznym telewizji wiemy, co się dzieje w kosmosie. Symulacje, animacje, ale i zdjęcia z satelitów przybliżają nam ten nieodkryty jeszcze obszar przestrzeni, jaka nas otacza. Programy stricte naukowe, mające przybliżyć zagadnienia fizyki, czy zjawisk chemicznych, to ciekawa propozycja dla ludzi o umysłach ścisłych. Wreszcie programy historyczne, to kolejny przykład na edukacyjną misję, jaką ma czynić telewizja. To wszystko w ciekawy sposób nas edukuje.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.