Cechy prezentera radiowego

Kto chciałby słuchać nudnego prezentera? Na pewno z czasem stało by się to nudne. Dlatego też odpowiednie poczucie humoru jest ważne dla osoby, jaką jest prezenter. Nie może mieć też on mieć skłonności do przesadzania, wielu ludziom może się to nie spodobać i tylko odstraszy on potencjalnych klientów danej stacji radiowej. Jak widać rola prezentera radiowego jest bardzo odpowiedzialna, nie jest ona dla każdego. Prezenter jest zwykle osobą otwartą, lubiącą nowe doświadczenia,a przede wszystkim mającą możliwość nawiązania kontaktu z ludźmi. Jest to bardzo ważne dla dyrektora stacji radiowej przy wyborze nowego prezentera.

 

Na pewno sami po sobie widzimy, do których stacji mamy większe zaufanie, które włączamy z większą ochotą. Na pewno lubimy tez prezentera, jego ton głosu, który działa odprężająco, po prostu chce się go słuchać. Musimy bowiem pamiętać, że do stacji radiowej nie przyciąga nas tylko dobra muzyka czy ciekawe audycje radiowe, ale także prezenter, który jest niejako wizytówką danej stacji radiowej, jest on jej głosem, znakiem, dzięki któremu kojarzymy daną stację. Pamiętajmy więc o wielkiej roli prezenterów i doceniajmy ich pracę, która na pewno jest bardzo wymagająca.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.