Kino niezależne konta Hollywood

Hollywood bardzo szybko zareagowało na to zjawisko, można się było spodziewać że będą pokupować poszczególnych reżyserów, tak się jednak nie stało. Kupili najzwyczajniej w świecie całe zjawisko kina niezależnego. Właściwie każde studio miało w ofercie swoje produkcje niezależne, oczywiście słowo niezależne powinno być w cudzysłowie. Nadzór nad przedsięwzięciem objęli szefowie, którzy kiedyś tworzyli filmy niezależne. Zostali zwabienie obietnicami większych budżetów oraz tym ze będą mogli utrzymać swoja niezależność.

Niestety większość się skusiła i Hollywood znowu w rękach miał cały przemysł filmowy Stanów Zjednoczonych. Niekoniecznie oznacza to, że będzie bardzo źle, ale różnie może być. Miało być tak, że miały być większe możliwości bez uszczerbku na jakości i wolności reżyserów. Niestety szybko twórcy, próbujący robić kino niezależne przekonali się, że szefowie wytwórni jednak zbyt ingerują w ich twórczość.

Okazało się niemożliwe połączenie „niezależności” i dużych pieniędzy wytwórni. Wcielenie kina niezależnego do struktur wielkich wytwórni przyniosło też korzyści, powstały filmy, które można uznać za najlepsze od lat siedemdziesiątych. Na samej liście nominowanych filmów do Oskarów widać, że jednak nie było to tylko samo zło. Teraz studia działają na dwa fronty z jedne strony finansują wysokobudżetowe super produkcje a z drugiej strony również wykładają pieniądze na zdecydowanie bardzie ryzykowne przedsięwzięcia młodych i niezależnych.

Problem w dystrybucji dla niezależnych wytwórców jest również taki że duże studia mają podpisane umowy z kinami i nie ma szans żeby mała niezależna produkcja weszła na ekran kinowy, co innego gdy niezależny film jest z wytwórni, która ma podpisaną umowę. W takich warunkach wydawało się że kino niezależne będzie skazane na powolne umierania, jednak nie. Z pomocą przyszła nowoczesna technika. Dzięki temu ze nośniki cyfrowe i odtwarzacze stały się bardzo tanie, można było wydawać filmy na płytach DVD. Tak oto zostało kino niezależne ocalone, przynajmniej na jakiś czas.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.