Prezenterzy radiowi

Prezenter jest osobą, z którą najczęściej mamy styczność w radiu. To on przedstawia nam wszystkie wiadomości, a także podczas zwykłych audycji nawiązuje z nami kontakt. Jeżeli chodzi o kwalifikacje prezentera to na pewno muszą być one wysokie, nie wspominając już o talencie, z którym po prostu musi się urodzić. Ważny jest przyciągający głos o dobrym tonie, nie zbyt krzykliwy, ale także nie zbyt melancholijny.

 

Niektórych rzeczy po prostu nie da się wyplenić, dlatego też nie każdy z nas może zostać prezenterem radiowym. Trzeba wspomnieć także o dobrej wymowie, która musi być przejrzysta i dobrze zrozumiana. Nie jest to kwestia tygodni lecz lat. Prezenterzy radiowi są w odpowiedni sposób szkoleni, aby umieli dobierać odpowiednie tony głosu do zaistniałej sytuacji, zawsze mówić powoli, spokojnie. Trzeba pamiętać o tym, że talentu się nie kupi, nawet jeżeli chodzi o poczucie humoru, bo to dla nas jest przecież najważniejsze.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.