Problemy kina niezależnego

Jeżeli filmy z kina offowego nie będą szeroko dystrybuowane pozostanie upajać się ideami, bo takie kino będzie utopią i nigdy nie zaistnieje. Jeżeli filmy nie będą grane na szeroką skalę w kinach to nie będzie, o czym rozmawiać i ludzie nie poznają tych naprawdę dobrych i wartych produkcji. Bez promocji i kin, widzowie nie obejrzą żadnego filmu, żadnej zrealizowanej produkcji.

Osoby tworzące zaś takie filmy, będą działać w samotności i trafiać w próżnię, ich działa nigdy nie zostaną ocenione przez najważniejszego krytyka, jakim niewątpliwie jest publiczność. Oczywiście prawdziwi kinomani z zamiłowania obejrzą takie filmy i pewnie stwierdzą, że są super, ale co z tego skoro to nadal będzie kino podziemne. Takie działanie jest jak wyścig na krótkim dystansie i to prze płotki. Twórcy, którzy produkują filmy za darmo zasługują na szczególne poważanie i chwałę. Poświęcają wiele swojego czasu a w zamian nie otrzymują złotówki. Warto tutaj również napisać o niezależnych producentach, którzy wykładają swoje pieniądze pomimo ze ryzyko niepowodzenia jest duże.

Co zrobić żeby było lepiej? Można stworzyć sieć kin studyjnych, według ekspertów będą ustawiały się przed nimi kolejki po bilety chętnych obejrzeć kawał dobrego kina. Jako przykład takiego działania można podać Kino Lab znajdujące się w Centrum Sztuki Współczesnej. Centrum to podczas pokazów kina niezależnego jest zapełnione do ostatniego miejsca. Można również spróbować dotrzeć do osób decydujących w telewizji, do dystrybutorów żeby kupowali filmy dobrych niezależnych producentów.

Do takich działań nie potrzeba dużych pieniędzy wystarczy zaangażowanie, że warto to zrobić. Polacy na pewno chcą oglądać dobre kino i z chęcią obejrzą niezależne produkcje, trzeba im tylko dać możliwość do tego. Warto pamiętać, że niezależni twórcy działają na gruncie niemalże pustynnym, działają tam gdzie dotychczas nic nie wyrosło. Poprzez wymienione czynności możemy wyciągnąć niezależne kino z podziemia i dać szansę na jego rozwój.

Powiązane:

Wszelkie prawa zastrzeżone - 2008 - 2010. Strona porusza tematykę stacji radiowych i muzyki, która jest tam prezentowana słuchaczom.